5 medailí na Českém poháru a Velké ceně v Novém Bydžově

O víkendu, 13. a 14. 5., se uskutečnil Český pohár a Velká cena v Novém Bydžově. Celkem jsme zde měli 13 závodníků. V sobotu se poprali naši mladší a starší dorostenci (kategorie U16 a U18), pro které byli závodu Českým pohárem.

Naši mladší dorostenci získali zlatou a bronzovou medaili. Nejúspěšnější byla Lucie Čepeláková se třemi výhrami a žádnou prohrou a získala tím zlatou medaili. Bronzovou medaili získal Marek Pancner se čtyřmi vyhranými a jedním prohraným zápasem. Těsně pod stupněm vítězů skončil Matteo Pávek, který vyhrál tři a prohrál dva své zápasy a získal tím páté místo. Sedmé místo vybojoval David Váňa, také se třemi výhrami a dvěmi prohrami. Deváté místo obsadila Natálie Zábranská, která tentokrát oba své zápasy prohrála. Pouze se skórem jednoho prohraného a jednoho vyhraného zápasu a tedy bez umístění skončil Marek Libra.

Mezi staršími dorostenci se obzvláště zadařilo Alexovi Marouškovi, který získal 1. místo s největším počtem vyhraných zápasů a žádnou prohrou. Alex zvládl porazit všech svých 5 soupeřů a přivezl si zlatou medaili. Jakubovi Kudrnovi se dařilo o něco méně, ale zvládl ze svých pěti zápasů tři vyhrát a obsadit deváté místo.

V neděli se prala kategorie mladších a starších žáků (U12 a U14), pro které byl závod Velkou cenou.

Mezi závodníky v kategorii U12 jsme měli pouze jednoho zástupce, a to Martina Fujana, který obsadil 7. místo s jedním vyhraným a dvěmi prohranými zápasy.

Kategorie U14 byla přinesla pro náš oddíl zlatou a stříbrnou medaili. Zásluhou Hany Pancnerové, která po třech vyhraných zápasech získala 1. místo a Adama Bureše, který také zvládl své tři zápasy vyhrát, ale bohužel ve finále podle svému soupeřovi a získal tím 2. místo. Poslední závodnicí této kategorie byla Evelína Oríšková, která obsadila 7. místo.

Děkujeme všem závodníkům za reprezentaci našeho oddílu a přejeme mnoho dalších úspěchů. Celý víkend byl oporou pro naše závodníky náš trenér David Dubský, kterému také děkujeme.